سکوبندی دو طرفه یا جزیره (میز آزمایشگاه)

سکوبندی آزمایشگاهی یک طرفه دارای بیشترین کاربرد در فضای آزمایشگاه بوده و به عنوان میز کار کاربران، محل انبار مواد شیمیایی، میز دستگاهی و محل نصب میز شستشو و غیره استفاده می شود.سکوبندی آزمایشگاهی دوطرفه یا جزیره (میز وسط و یا میز آزمایشگاهی) دارای کاربرد زیادی در فضای آزمایشگاه بوده و به عنوان میز کار کاربران، محل انبارش مواد شیمیایی، میز دستگاهی و محل نصب میز شستشو و غیره استفاده شده و دارای قابلیت نصب شلف است. همچنین در صورت نیاز به هنگام تجهیز آزمایشگاه در دو سر میز آزمایشگاه می توان میز شستشو نصب کرد.

سکوبندی آزمایشگاهی یک طرفه همانند کلیه مدل ها، از فریم، کابینت و صفحه رویه تشکیل شده است. فریم های مورد استفاده در سکوبندی آزمایشگاهی شرکت رستا فرآیند سپنتا به شرح ذیل است:

این نوع فریم به شکل C بوده، دارای استحکام بالا و توان تحمل وزن تا 200 کیلوگرم در هر متر را داشته و در اکثر موارد برای آزمایشگاه هایی استفاده می شود که کاربران نیاز به جای پا و فضای بیشتری در زیر میز دارند و در عین حال استحکام فریم نیز حائز اهمیت است. در بخش زیرین این فریم ها می توان از انواع کابینت های معلق و یا چرخ دار استفاده کرد.

این نوع کابینت بندی به صورت معلق به فریم متصل شده و با وجود آن نظافت سطح زمین در آزمایشگاه بسیار آسان خواهد بود.

این نوع کابینت بندی دارای چهار چرخ در قسمت زیرین بوده که برای حمل و نقل بهتر و آسان تر در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

کابینت های زمینی می توانند از جنس تمام استیل ضد زنگ (استنلس استیل)، ام دی اف و یا پی وی سی ساخته شوند.

کابینت بندی های استنلس استیل عموماً برای آزمایشگاه هایی مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به محیط کاملاً استریل دارند مانند بیمارستان ها.

کابینت بندی های پی وی سی برای محیط های مرطوب به کار می روند، مانند میز شستشو.

در دیگر موارد می توان از نوع معمول کابینت ها یعنی کابینت های MDF استفاده کرد.

مدل های متنوع کابینت زمینی

 1. کابینت تک درب
 2. کابینت دو درب
 3. کابینت تک درب تک کشو
 4. کابینت دو درب تک کشو
 5. کابینت دو درب دو کشو
 6. کابینت دو کشو
 7. کابینت سه کشو
 8. کابینت چهار کشو
 9. کابینت پنج کشو
 10. کابینت بدون درب

لازم به ذکر است که انواع کابینت های سفارشی نیز به درخواست کارفرما، قابل ارائه هستند.

بر روی این کابیت ها  صفحه رویه  به کار برده می شود . که شامل صفحه رویه هایی با جنس  :

 • سرامیک ضد اسید
 • انواع سنگ های طبیعی
 • انواع سنگ  های مصنوعی
 • MDF
 • HPL
 •  استیل
 • و سایر صفحه رویه ها به انتخاب کارفرما استفاده می شود.

میزبندی آزمایشگاهی شرکت رستا فرآیند جهت ارائه کیفیتی بی همتا، با ارزش و با دوام در محیط های آزمایشگاهی امروزی طراحی شده اند. یونیت های ذخیره سازی ، کابینت های دیواری و شلف های زیر میزی برای به حداکثر رساندن فضای قابل استفاده در آزمایشگاه طراحی می شوند.

شایان ذکر است که شرکت مهندسی بازرگانی رستا فرآیند سپنتا نماینده شرکت اسپانیایی صفحه رویهKrion در ایران می باشد. این صفحه رویه ها  دارای رویه ای بدون درز، آنتی باکتریال، مقاوم در برابرآتش، خش و حرارت بالا بوده و برای اکثر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند.

سوالی در خصوص محصولات دارید؟

همواره پاسخگوی شما هستیم