پذیرش آزمایشگاه

اشتراک گذاری پست

طراحی دکوراسیون پذیرش آزمایشگاه

قسمت پذیرش آزمایشگاه یکی از عوامل مهم در دکوراسیون داخلی آزمایشگاه می باشد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. توجه به طراحی قسمت پذیرش نظیر میز پذیرش و … در مکان هایی نظیر مراکز تجاری، آزمایشگاه و بیمارستان ها به علت اینکه مراجعین در بدو ورود به آن سمت هدایت شده، بسیار مهم می باشد.

افراد معمولا برای کسب اطلاعاتی نظیر طبقات مختلف و مسیر آن به قسمت پذیرش مراجعه کرده و باید کاملا در دید مراجعه کننده باشد.

پذیرش آزمایشگاه و طراحی میز پذیرش

میز پذیرش یکی از مواردی است که نیاز به طراحی خاص می باشد که در ابعاد و مکان های مختلف قابل نصب می باشد. این میز باید دارای ویژگی های منحصر بفردی باشد که در سفارش و طراحی آن باید به آن دقت کنیم.معمولا در نزدیکی درب این میزها قرار دارند و باید در معرض دید مراجعه کنندگان باشد.

برای طراحی میز پذیرش آزمایشگاه می توان از متریال های مختلفی استفاده کرد.طراحی و معماری جالب این میز می تواند مراجعه کنندگان را به سمت خود جذب کند. ابعاد و سایز این میز باید متناسب با فضای مورد نظر به گونه ای انجام شود که فضای بسیار زیادی را به خود اختصاص نداده و در عملکرد سایر بخش ها اختلالی ایجاد نشود.

محیط های آزمایشگاهی معمولا سرد و بی روح و استرس زا هستند و با انتخاب میز پذیرش مناسب که جذابیت های بصری زیادی داشته باعث می شود روحیه پرسنل و مراجعه کننده تقویت شود.

افزایش جذابیت بصری در طراحی پذیرش آزمایشگاه

یکی از عواملی که باعث می شود فضای آزمایشگاه را از حالت غم انگیز خارج کند، استفاده از گل و گیاه در طراحی پذیرش آزمایشگاه و فضای آن می باشد.استفاده از گیاهان در هر محیطی باعث طراوت و شادابی و القای حس خوب می شود و باعث شده که تمام مراجعه کنندگان حال خوبی در آن محیط داشته باشند.

ضرورت طراحی دکوراسیون پذیرش آزمایشگاه

معماران و طراحان دکوراسیون سعی دارند با طراحی خاص در پذیرش آزمایشگاه احساس مثبتی در مراجعه کنندگان به وجود آورند. یکی از چالش های آنها ساختار شکنی در طراحی ساختمان های درمانی می باشد.

علاوه بر القای حس مثبت و آرامش و دوری از افکار منفی در آزمایشگاه و ساختمان های درمانی، دسترسی ساده و آسان افراد نیز از دیگر عوامل ضروری برای طراحی شیک دکوراسیون پذیرش آزمایشگاه می باشد.

همچنین از دیگر بخش هایی که مراجعه کننده با آن در ارتباط هستند، لابی، هال ورودی و سالن نمونه گیری بوده که با طراحی جذاب آن می توان بهترین خاطره در ذهن مراجعه کننده هک شود.

طراحی تجهیزات پذیرش آزمایشگاه و بخش های مختلف

در پذیرش آزمایشگاه و بخش های مختلف آن با انواع تجهیزات آزمایشگاهی که شامل میز بندی آزمایشگاه ، میز اداری و … می باشد، روبرو می شوید.

طراحی شیک و زیبا کابینت بندی آزمایشگاه و کمد آزمایشگاهی باعث حس بهتری به مراجعه کننده و پرسنل وارد کرده و باعث رغبت آنها برای مراجعات بعدی می شود. همچنین نوع متریال و طراحی دکوراسیون به نوع فعالیت آزمایشگاه و سلیقه معمار وابسته است. طراحی منحصر بفرد تجهیزات باعث بالا رفتن عملکرد و بازده کار می شود.

خدمات رستا فرآیند سپنتا

سکوبندی آزمایشگاه رستا فرآیند سپنتا با داشتن تیم تخصصی در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاه و انجام پروژه های دکوراسیون داخلی مراکز درمانی نظیر آزمایشگاه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.همچنین  متناسب با نیاز و سلیقه مشتریان در طراحی و دکوراسیون آزمایشگاه بهترین مشاوره را ارائه می دهد.

نتیجه گیری

به طور کلی با طراحی و معماری دکوراسیون داخلی پذیرش آزمایشگاه و تجهیزات آن زمینه ای برای کیفیت محیط کاری پرسنل ایجاد می کند تا شرایط کار انها بهتر شده و مسائلی که باعث ناراحتی مراجعه کننده و مسئولان شده را فراموش کنند.